úvod recepty články   diskusia na stiahnutie kontakt
 
 
Nepokoušejte se nikdy posoudit něco, o čem nic nevíte. Nekritizujte nikdy něco slovy "Tomu nevěřím!" Je to totéž, jako byste řekli: "Nic o tom nevím a proto je to nesmysl".
Než označíte ně co za správné nebo nesprávné, za pravdivé nebo nepravdivé, nejdříve to prověřte. Zkušenost je daleko cennější než všechny řeči na světě.
Dr. Walker
hľadať:
 
 
 
 
  • 28.07.2009
    môžete si vypočítať svoje BMI a BMR index
  • 16.05.2009
    spúšťame diskusné fórum na FreshFood.sk
  • 05.05.2009
    spúšťame portál FreshFood.sk


 
 
ALERGIA - prirodná liečba

Stávajú sa jedným z najčastejších ochorení ľudí vo vyspelých krajinách. Však sa aj zaraďuje medzi civilizačné choroby. Niektorou formou alergie dnes trpí vyše štvrtina ľudí. Najznámejšia je asi senná nádcha a na ňu nadväzujúca astma. Menej známe, ale nie menej rozšírené, sú rôzne potravinové alergie a alergie na rôzne chemické látky. Väčšinou ani nevieme, prečo sa nám zhoršuje stav kože, nie je nám dobre od žalúdka, alebo nás bolí hlava. Otázkou však ostáva, čo s tým. Názorov a rôznych liečebných metód s rôznou účinnosťou je mnoho.

čítaj celý článok
 
Magická sila dubovej kôry

Duby ľudia považujú za posvätné stromy. Kňazi starovekého Grécka dokázali zo šumenia stromov vyčítať Božské ponaučenia. I starí Kelti a Slovania im obetovali mnohé dary, keď potrebovali dôležité rady. Zaspávali v ich tieni, keď chceli, aby sa im zdali prorocké sny. Dub dodáva silu do života ako duševnú , tak i po ťažkej chorobe, keď je človek fyzicky vyčerpaný. Je to symbol dlhovekosti a sily. Dáva človeku silu k rozhodnutiam a možnosti popremýšľať nad sebou samým.

čítaj celý článok
 
Efektívne a netoxické metódy boja s rakovinou

Účelom tohto článku bude čitateľom priblížiť a popísať spôsob liečby rakoviny, ktorý je alternatívny k dnešnému konvenčnému pomocou chemoterapie a rádioterapie využívanými súčasnými onkológmi. Slovo alternatívny nepoužívam veľmi rád, keďže to môže budiť dojem nejakej podradnosti, pričom v skutočnosti práve tuto popísaný spôsob je omnoho viac vedeckejší ako už spomínané rádio- a chemoterapie. Preto by som chcel zdôrazniť, že tieto alternatívne metódy je možné použiť nie len ako doplnkové, ale aj ako hlavný samostatný spôsob liečby rakoviny s veľmi vysokou perspektívou jej úplného vyliečenia. To všetko dokonca bez vedľajších účinkov a poškodenia zdravia, ku ktorému bežne dochádza po aplikácii ožarovania alebo chemoterapie. Poznatky, o ktorých sa tu dočítate, sú zhrnutím veľkého množstva alternatívnych pohľadov na liečbu rakoviny do kompaktného celku, vrátané väzieb a vzájomných súvislosti medzi nimi. Taktiež ich je možné aplikovať na liečbu takmer akéhokoľvek typu rakoviny (pľúc, pečene, kostí, žalúdka, prsníka, kože, krvi, pankreasu, obličiek, hrubého čreva, prostaty, atd.). Je tomu tak preto, lebo príčiny vzniku jej rôznych foriem sú v podstate rovnaké. Po splnení určitých predpokladov sa potom toto ochorenie zvykne rozvinúť v najoslabenejšom mieste tela.

čítaj celý článok
 
Výživová (metabolická) liečba rakoviny

‘’Rakovina nie je schopná rozvijať sa a prežiť v zdravom tele’’.

Toto nie je tzv. Alternativna medicína, ale liečba stravou, z ktorej človek žije.

UPOZORNENIE! TENTO ČLÁNOK JE INFORMATÍVNY A NIE PORADENSKÝ. PORAĎTE SA SO SVOJÍM (NAJLEPŠIE VÝŽIVOVYM) LEKÁROM!

Poznámka Kampane za pravdu v medicine: Účelom tohoto materiálu nie je odradiť pacientov od konvenčnej liečby chemoterapiou a ožarovaním. To je na slobodnom rozhodnutí pacienta. Jediným účelom je informovať pacientov s rakovinou o pozadí, ktoré sa za konvenčnou (ortodoxnou) liečbou skrýva. V prípade pochybnosti a neistoty pacient nemusí prerušit chemoterapie a ožarovania a predsa môže podstúpiť túto liečbu stravou a doplnkami I v kombinácii s konvenčnou liečbou. Metabolická liečba (hlavne probiotiká) totiž pomáha znížit vedľajšie účinky chemoterapie a ožarovaní a pomáha zrekonštruovať zničený imunitný systém.

 

čítaj celý článok
 
Kyvadlo

Niečo o kyvadle


Vo vzťahu ku kyvadlu je človek meracím prístrojom, resp. príjemcom, a kyvadlo iba ukazovateľom. Výraz “radiestézia”, čo je súhrnný pojem pre prácu s kyvadlami a prútmi, sa spája s menom francúzskeho kňaza Abbé Boulyho. Radiestézia vznikla spojením latinského „radius“ (lúč) a gréckeho „aisthesis“ (pociťovať, vnímať), čo preložíme ako „pociťovanie žiarenia“. Radiestézia vychádza z toho, že všetky živočíchy, predmety a materiály vydávajú zo seba žiarenie (oscilujú). Tieto oscilácie zachytávame pomocou kyvadla alebo prúta. Pri uplatnení kyvadlovej techniky sa človek zahĺbi do seba a položí si otázku. Odpoveď dostáva v pohybe kyvadla, ktorý môže interpretovať buď kladne (áno), alebo záporne (nie). Možno si položíte otázku, ako sa dá pomocou kyvadla odpovedať na otázku sformulovanú iba v duchu. Odpoveď je jednoduchá: aj myšlienky oscilujú!
Kyvadlo možno zhotoviť z ľubovoľného predmetu, ktorý sa dá zavesiť na špagát. V krajnom prípade to môže byť aj obrúčka, kľúč alebo zátka, priviazaná na niť. Na trvalé používanie je lepšie kúpiť si kyvadlo. Rozhodujúcim kritériom pri výbere je tvar (prstencové, guľaté, kvapôčkové,…), materiál, hmotnosť a spôsob zavesenia. Medzi špeciálne druhy kyvadiel patria:
Špirálové kyvadlo patrí vďaka konštrukcii medzi najľahšie. Špeciálny tvar umožňuje zachytiť i najjemnejšie oscilácie; kovová špirála navyše zosilňuje zachytávanú energiu.

čítaj celý článok
 
Mladý jačmeň

Mladý jačmeň  je svieži, enzymaticky živý nápoj plný vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a aminokyselín. V súčasnosti je najšetrnejšie spracovaný zelený práškový nápoj na svete. Ide o koncentrát, nejedná sa o sušený - drvený list, ale o prášok z vylisovanej šťavy jačmenných listov. Pestuje sa organickým spôsobom (bez akýchkoľvek pesticídov) v Utahu, na pôde nesmierne bohatej na minerály, v oblasti prastarých vyschnutých jazier, v nadmorskej výške okolo 1500m, čím spolu s intenzívnym slnečným svitom vďačia rastlinky za bohatý obsah chlorofylu. Zalievanie minerálnou vodou z podzemných prameňov mu zaručuje sviežosť a čistotu. Vďaka krátkemu 1-2 min. sušeniu pri max. 31°C, je Mladý jačmeň (zelený jačmeň) skutočne živým produktom. Tým vznikne 100% čistý a nepasterizovaný prášok na prípravu živej šťavy jemnej chuti. Preto jedna lyžička nutrične zodpovedá niekoľkým kusom zeleniny, napr. výživovej hodnote 2 hlávok brokolice.

čítaj celý článok
 
Konopné semienko

Existuje 8 aminokyselín, ktoré si telo nedokáže vyrobiť a ďalšie dve, ktoré si nedokáže vytvoriť v dostatočnom množstve. Preto sú nevyhnutné pre život a nazývame ich esenciálne. Pokiaľ by v našej potrave chýbala len jedna z nich, povedie to postupom času ku chorobe a smrti. Tieto esenciálne aminokyseliny, spolu s 11-timi ďalšími, ktoré z nich telo vyrába, tvoria vzájomnými väzbami štruktúrované bielkoviny, ktoré sú základným stavebným kameňom ľudského organizmu a vytvárajú enzýmy (globulárne bielkoviny), ktoré sú spúšťačom všetkých základných životných procesov.

čítaj celý článok
 
PICKLES - KVASENÁ ZELENINA

Nakladanie a prírodné kvasenie zeleniny je starobylý spôsob jej uchovávania a je jedným z dôležitých prvkov zdravej a prirodzenej výživy, hlavne pre svoj nezastupiteľný obsah probiotických baktérií.

Kyslá kapusta je asi najznámejším predstaviteľom nakladanej zeleniny - pickles. V minulosti, keď u nás ešte neboli dostupné citrusové plody, pokrývala práve kyslá kapusta v strednej Európe v zimných mesiacoch potrebu vitamínu C.
Pickles dodáva jedlu ľahkú, osviežujúcu kvalitu a je najvhodnejšie ním jedlo ukončiť. Okrem toho pomáha udržiavať, alebo vybudovať zdravú črevnú flóru, ktorá veľmi napomáha tráveniu. Je bohaté na minerálne látky, vitamíny a enzýmy.
Obecne nie každý vie, že aby sme zo zeleniny dostali skutočne všetko potrebné, je dôležité ju upraviť buď tepelne (varom, parou, na tuku, atď.) alebo tzv. mliečnym kvasením.

čítaj celý článok
 
DULA

Dula je za surova nejedlá avšak upravená chutí výborne.
Duly plody sú hruškového alebo guľového tvaru citrónovo žltej farby, dužina je tvrdá, chuť je silno aromatická, natrpklá, dá sa kompótovať, na prípravu želé, cukroviniek, muštov, sirupov a vín, vyhovujú jej teplé a výhrevné stanovištia s ľahkou až stredne ťažkou pôdou, bohatou na živiny, netrpí chorobami ani škodcami, iba za mimoriadne vlhkej jesene sa môže objaviť monilióza.

 

čítaj celý článok
 
Kefír

Chceš sa dožiť 100 a viac rokov ? Áno? Pitie kefíru ti to bohužiaľ zaručiť nemôže, ale môžeš byť vďaka nemu v lepšej kondícií, keď ťa napr. prejde auto, alebo spadneš zo skaly a i keď ti tých 100 rokov nezaručí, určite ti aspoň zvýši pravdepodobnosť dlhšieho a zdravšieho života.

 

čítaj celý článok
 
Stránka: << <  2 3 4 5 6 7 8 9 > >>


 
ALERGIA - prirodná liečba
01.12.2009 12:44:49
Magická sila dubovej kôry
01.12.2009 12:33:08
Efektívne a netoxické metódy boja s rakovinou
01.09.2009 19:29:01
Výživová (metabolická) liečba rakoviny
01.09.2009 19:23:17
Kyvadlo
24.08.2009 22:24:14
Mladý jačmeň
05.08.2009 21:27:01
Konopné semienko
04.08.2009 19:51:20
PICKLES - KVASENÁ ZELENINA
29.07.2009 20:54:18
DULA
29.07.2009 20:51:06
Kefír
29.07.2009 20:45:24
 
úvod | recepty | články | diskusné fórum | na stiahnutie | kontakt
Redakčný systém cez Webpodpora.sk