úvod recepty články   diskusia na stiahnutie kontakt
 
 
Nepokoušejte se nikdy posoudit něco, o čem nic nevíte. Nekritizujte nikdy něco slovy "Tomu nevěřím!" Je to totéž, jako byste řekli: "Nic o tom nevím a proto je to nesmysl".
Než označíte ně co za správné nebo nesprávné, za pravdivé nebo nepravdivé, nejdříve to prověřte. Zkušenost je daleko cennější než všechny řeči na světě.
Dr. Walker
hľadať:
 
 
 
 
  • 28.07.2009
    môžete si vypočítať svoje BMI a BMR index
  • 16.05.2009
    spúšťame diskusné fórum na FreshFood.sk
  • 05.05.2009
    spúšťame portál FreshFood.sk


 
 

-
Upozorni známeho na článok
Mladý jačmeň

Mladý jačmeň  je svieži, enzymaticky živý nápoj plný vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a aminokyselín. V súčasnosti je najšetrnejšie spracovaný zelený práškový nápoj na svete. Ide o koncentrát, nejedná sa o sušený - drvený list, ale o prášok z vylisovanej šťavy jačmenných listov. Pestuje sa organickým spôsobom (bez akýchkoľvek pesticídov) v Utahu, na pôde nesmierne bohatej na minerály, v oblasti prastarých vyschnutých jazier, v nadmorskej výške okolo 1500m, čím spolu s intenzívnym slnečným svitom vďačia rastlinky za bohatý obsah chlorofylu. Zalievanie minerálnou vodou z podzemných prameňov mu zaručuje sviežosť a čistotu. Vďaka krátkemu 1-2 min. sušeniu pri max. 31°C, je Mladý jačmeň (zelený jačmeň) skutočne živým produktom. Tým vznikne 100% čistý a nepasterizovaný prášok na prípravu živej šťavy jemnej chuti. Preto jedna lyžička nutrične zodpovedá niekoľkým kusom zeleniny, napr. výživovej hodnote 2 hlávok brokolice.

 

Nástup energie je veľmi rýchly a stráviteľnosť nutričných látok je maximálna. Pije sa nalačno 20 min. pred jedlom, čím sa pripraví organizmus na prijatie ďalšieho pokrmu. Je ho možné použiť ako náhradu jedného denného jedla, čím dochádza i k zníženiu nadváhy. Pitie Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) je vhodné aj pri pôste, kedy sa zabráni nutričnému deficitu a urýchlia sa očistné procesy. Nápojom sa nemožno predávkovať a vďaka forme spracovania je tak jemný, že je vhodný i pre precitlivené deti s Crohnovou chorobou. Listy jačmeňa neobsahujú lepok (gluten), takže ho môžu aj celiatici.

V oblasti jeho úžitku sú viac ako tridsaťročné skúsenosti. Na účinky jačmennej šťavy bolo vypracovaných niekoľko desiatok vedeckých prác a štúdií. Podľa výsledkov výskumu pomáha výťažok z Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) v boji s rôznymi chorobami vrátane artritídy, astmy, kožných problémov, obezity, chudokrvnosti, zápchy, impotencie, problémov krvného obehu, cukrovky, chorôb srdca, rakoviny, vysokej hladiny cholesterolu a problémov s obličkami. Je to skutočne zázračný zelený nápoj.

Mladý jačmen (zelený jačmeň) naše telo nielen sýti, ale aj čistí, regeneruje a harmonizuje zároveň.

Stará múdrosť hovorí: "Ste tým čo jete!". Predstavte si odvahu, silu a nadšenie rastlinky, ktorá musí pri klíčení preniknúť tvrdou zemou a dynamicky rastie smerom nahor k slnku. Vžite sa do rastliny, ktorá musí odolávať veľkým horským výkyvom denných a nočných teplôt. Práve odvaha, sila a nadšenie sú druhy energie, ktoré na nás podľa senzibilov z rastlín prechádzajú a ktoré dnes tak veľmi potrebujeme.

Jačmeň živil Egypťanov už 5000 rokov pred Kristom. V starej Číne ho považovali za symbol mužskej potencie a rímski gladiátori stávkovali, keď im jačmeň odopierali. Dnes je extrakt z jačmeňa odpoveďou na nekvalitnú výživu predovšetkým kultúry fast-food. Ide vlastne tiež o fast-food, ale celkom prírodné a obsahujúce viac základných živín než iné potraviny. Zelené potraviny prospievajú zdraviu a udržujú vitalitu.

Unikátne látky Mladého jačmeňa
Nápoj z Mladého jačmeňa

Mladý jačmeň (zelený jačmeň) obsahuje v porovnaní s pšenicou 25x viac draslíka, 37x viac vápnika, viac ako dvojnásobok horčíka, 5x viac železa ale o polovicu menej fosforu - prvku, ktorého je nadbytok vo väčšine požívatín.

Obsahuje tiež významné množstvo mangánu a zinku. Mladý jačmeň obnovuje acido-alkalickú rovnováhu. Je 2x účinnejší ako špenát - najucelenejšia zásadotvorná strava. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) obsahuje vitamíny, ktoré aktivujú enzýmy pomáhajúce pri prevencii ochorení a patologických stavov. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) má vysoký obsah betakaroténu, vitamínu C, E a vitamínov radu B: B1, B2, B3, B6, biotínu, kyseliny listovej, kyseliny pantotenovej a cholínu, príbuzného vitamínu B.

Nedostatkom vitamínov trpíme z dôvodu prevahy spracovaných potravín a skutočnosti, že niektoré naše potraviny stratia živiny skôr, ako sa dostanú na stôl. Obsah vitamínu C v čerstvo nastrúhanej reďkvičke klesne na vzduchu o polovicu už za päť minút. Množstvo vitamínov B1 a B2 v potravinách dramaticky klesne pri varení. Avšak vitamíny a ostatné živiny v Mladom jačmeni (zelenom jačmeni) ostávajú takmer nedotknuté.

Bez enzýmov nastáva narušenie všetkých životných funkcií - trávenia, dýchania, pohybu atď. Vedci identifikovali v ľudskom tele vyše 3000 enzýmov. V roku 1979 zaznelo na Generálnom zasadaní japonských farmaceutických spoločností, že extrakt zeleného jačmeňa obsahuje viac ako 20 enzýmov a štúdie odhaľujú ďalšie. 45% hmotnosti Mladého jačmeňa tvoria bielkoviny (v bielej múke je to iba 10 %). Tie majú nízku molekulovú hmotnosť a ľudské telo ich ľahko využíva. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) podporuje zdravý rast. "Zelené" bielkoviny liečia vredy a chránia povrchové tkanivá a sliznice. Rastlinná miazga je bohatá na prírodný zázrak - chlorofyl. Ten sa v liečiteľstve používa na "osvieženie krvi" a v lekárstve je okrem protizápalových a dezinfekčných účinkov cenený pre dezodoračné vlastnosti. Používa sa na osvieženie dychu a na kloktanie.

V zelenom extrakte sú i superoxid dismutáza (SOD) - likvidátor voľných radikálov; cytochróm oxidáza - enzým urýchľujúci oxidáciu a redukciu; peroxidáza rozkladajúca peroxid vodíka na kyslík a vodu kvôli ľahkému vylúčeniu z tela; oxidáza nutná na spracovanie mastných kyselín; transhydrogenáza dôležitá pre srdečné tkanivo atď. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) sa vyznačuje silnou antioxidačnou aktivitou. Väčšina komerčne dostupných enzymatických prípravkov (vrátane tých na systémovú enzymoterapiu) sa získava z krvi, orgánov a tkanív živočíchov. Mnohí odborníci tieto zdroje spochybňujú a odporúčajú rýdzo "rastlinnú enzymoterapiu".

V Mladom jačmeni (zelenom jačmeni) bol objavený účinný antioxidant 2"-0-glykosylisovitexin (GIV). Jeho antioxidačná aktivita proti oxidačnému poškodeniu lipidov pokožky spôsobenému UV žiarením je približne päťstokrát vyššia ako aktivita vitamínu E. GIV takisto podporil vysokú tlmiacu aktivitu aterosklerózy nameranú v krvnej plazme. Jeho aktivita niekoľkonásobne prevýšila vitamín C.

Účinky Mladého jačmeňa

Mladý jačmeň nie je liek, a predsa lieči. Pomoc v širokej škále chorôb ukazuje, že rastlinná miazga podporuje optimálne fungovanie tela a nezameriava sa na určité ochorenia ako lieky. Je zrejmé, že produkt pôsobiaci proti obezite a ekzémom, rovnako ako proti srdcovým chorobám a rakovine, je buď neuveriteľne zázračný liek, alebo liek vôbec žiadny. Mladý jačmeň vykoná skutočný zázrak – pomôže telu, aby sa liečilo samo. Výťažok z Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) je účinný pri takých ochoreniach a stavoch ako sú napríklad:
Kožné ťažkosti

Stav pokožky je indikátor telesného zdravia. Žalúdočné a črevné ťažkosti sú zdrojom kožných ochorení a vyrážok, kalný zrak či opuchnutá tvár signalizujú ťažkosti s pečeňou alebo obličkami. Krémy a kožné lieky niekedy pomôžu, ale kožu ozdravíme len celkovým zlepšením stavu vnútorných orgánov, predovšetkým žalúdka a čriev. Dôležitá je strava bohatá na minerály, enzýmy a vitamíny, ktorá omladí bunky vnútorných orgánov a tým aj kože. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) omladí pokožku prostredníctvom vplyvu na vnútorné orgány. Pôsobenie Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) na omladenie pokožky je klinicky dokázané na pacientoch s kožnými chorobami.
Spomaľuje bunkové starnutie

Mladý jačmeň (zelený jačmeň) obsahuje veľké množstvo SOD (enzým superoxid dismutáza). SOD pomáha omladzovať bunky tým, že ničí kyslíkové radikály vznikajúce v priebehu metabolizmu. Predpokladá sa, že SOD súvisí s dlhovekosťou. Enzýmy v Mladom jačmeni (zelenom jačmeni) účinne pôsobia proti ukladaniu pigmentu, melanóze a uhrovitosti.
Chudokrvnosť (anémia)

Približne štvrtina žien trpí chudokrvnosťou, u starších mužov je tento počet ešte vyšší. V poslednom čase sa chudokrvnosť objavuje už aj u chlapcov v stredoškolskom veku. Pre správnu krvotvorbu potrebujeme ióny železa, medi, draslíka, kyselinu listovú a bielkoviny. Príjem živočíšnych bielkovín je dnes príliš vysoký a dokonca i potraviny prirodzene bohaté na vitamíny urobia málo, ak ich tepelne spracujeme. Vitamíny sa ničia, železo sa mení na ťažko stráviteľný oxid. Užívanie preparátov s redukovaným železom nestačí. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) obsahuje železo, ktoré je organicky viazané a tráviaci trakt ho okamžite vstrebe.
Srdcovocievne problémy

Mladý jačmeň (zelený jačmeň) účinné tlmí zrážanie krvných doštičiek. Zrážanie krvných doštičiek je kľúčovým krokom k tvorbe trombov, ateriosklerózy, srdcovocievnych ochorení a infarktu myokardu. Vo výťažkoch z Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) sú dokázané antitrombotické a protizrážanlivé účinky, ako aj účinky chrániace cievy.
Cukrovka (diabetes)

Diabetikom prospieva každá zelená strava. Reguláciou zásaditosti upravuje prechod cukrov cez črevné steny. Tým sa postupne normalizuje hladina cukru v krvi. Je to funkcia riadnej stravy. Prekyslené telá potrebujú prepláchnuť zásaditou stravou, lebo inak vzniká prostredie, ktoré živí choroby. Choroba je parazit. Žije z nás. Sýti sa nami. Medicína je iba krízový manažment. Lieky len nasadzujú náhubok chorobe, ktorú si živíme. Je našou zodpovednosťou jesť zelenú stravu, ktorá vývoj chorôb marí a ktorá, hoci nie je liekom, skutočne lieči. Mladý jačmeň Green Ways je v USA uznaný ako vhodná potravina pre diabetikov.
Potlačuje rast rakovinových buniek

Zelené nápoje vytvárajú podmienky pre optimálne fungovanie organizmu - bráni vytváraniu "chybných" rakovinových buniek. Svojim antioxidačným pôsobením chránia bunečné membrány. Silné poškodenie bunkových stien oxidačným stresom vedie k ohrozeniu genetického materiálu uloženého v jadre bunky. Ohrozenie genetickej informácie môže viesť k najhoršiemu - rakovine. Celkové pozitívne pôsobenie zelených nápojov vytvára v organizme podmienky k lepšiemu životu, ktorý nedáva dôvody k zvrhnutiu buniek. Pitie zelených nápojov je prevenciou vzniku nekontrolovaných procesov na bunkovej úrovni. Navyše, zelené nápoje posilňujú obranný aparát - imunitu. Tak pomáhajú telu, aby si pomohlo samo.
Civilizačné choroby

Výskum ukazuje, že výťažok z Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) pomáha v boji s najrôznejšími chorobami vrátane artritídy, astmy, chudokrvnosti, impotencie, obehových ťažkostí, srdcových chorôb, vysokej hladiny cholesterolu a ľadvinových problémov. Je to skutočne výnimočný nápoj. Jačmenné výhonky majú 3 kľúčové vlastnosti. Prvá je prítomnosť jedinečného antioxidantu 2"-O-GIV. Ten disponuje s oveľa silnejšou antioxidačnou aktivitou než vitamín E. Druhou vlastnosťou je prítomnosť účinných tlmičov zhlukovania krvných doštičiek. Zhlukovanie krvných doštičiek je kľúčovým krokom k tvorbe trombov, aterosklerózy, srdcovocievnych ochorení a infarktu myokardu. Výťažok z Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) preukázal antitrombotické, protizrážlivé a cievy chrániace účinky. Tretia je prítomnosť látok podporujúcich uvoľňovanie rastového hormónu prolaktinu (hrá dôležitú úlohu pre udržanie imunitného systému a rovnováhy v organizme). Principiálne sa dá povedať, že Mladý jačmeň (zelený jačmeň) obsahuje ozdravné vlastnosti základných druhov zelenín.
Účinný proti zápche

Dobré jedlo, dobrý spánok a dobré vyprázdňovanie sú tri barometre zdravia. Pokiaľ nie sú v poriadku, príde choroba. Dlhotrvajúca zápcha vedie k nechutenstvu, bolestiam hlavy, závratom a naruší spánok. Obeť zápchy podlieha únave a mentálnej nestabilite. Opakovaná zápcha je i dôsledkom zníženej pohyblivosti hrubého čreva a zníženej svalovej zdatnosti celého tela. Aktívne zložky Mladého jačmeňa (hlavne draslík) podporia pohyb tráviaceho ústrojenstva a posilnia vyprázdnovacie svaly. Starší ľudia a jedinci s obmedzenou funkciu žalúdka a čriev majú ťažkosti s vlákninou v zelenine. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) vlákninu neobsahuje a preto je pre nich veľkou pomocou.
Pomoc pri nadváhe

Nadváha vedie k vysokému krvnému tlaku, srdcovým ochoreniam a arterioskleróze. V strednom a vyššom veku smeruje k týmto chorobám takmer vždy. Naša strava obsahuje olej a tuk, lúpanú ryžu, biely chlieb a biely rafinovaný cukor v množstve, ktoré sa v tele spáli len veľmi ťažko. Ak spaľovanie nepracuje správne, živiny sa nerozložia a ukladajú sa v podobe tuku. Spaľovanie prebieha pomocou enzýmov (cytochrómoxidázy). Ak podporíte enzýmy napomáhajúce metabolizmu tukov, môžete nadváhu redukovať. Aktívne zložky šťavy z Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) sú lepšou alternatívou kontroly hmotnosti ako diéty. Nadváha je aj problémom hormónov štítnej žľazy. Pokiaľ je tukov veľa, práve tieto hormóny podporujú jeho spracovanie. Zníženie sekrécie hormónov štítnej žľazy zvýši rast hmotnosti. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) neutralizuje kyslosť telesných tekutín. Tým spontánne posiluje funkciu štítnej žľazy. Mladý jačmeň nie je "špecialista" na obezitu. Nezaručuje okamžité zníženie hmotnosti. Obmedzte ale tuky, škrob a cukry, začnite s primeranou fyzickou záťažou a chudnúť začnete.
Úľava pri ďalších ťažkostiach

Mladý jačmeň (zelený jačmeň) prináša úľavu v rade ďalších chorôb. Obzvlášť vysoká koncentrácia draslíka prospieva pri obehových a srdcových problémoch i ochorení pečene, keď obvykle predpisované lieky podporujú vylučovanie draslíka v takej miere, že niekedy ohrozujú pacientovo zdravie. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) preventívne pôsobí proti ukladaniu cholesterolu na stenách ciev. Vysokým obsahom chlorofylu je nesmierne účinný proti vonkajším i vnútorným zápalom. Preto je úspešný pri liečbe gastritídy, reumatických, vredových ochoreniach a zápale pankreasu.

Mladý jačmeň (zelený jačmeň) nie je len pre chorých, ktorých lieči, ale aj pre zdravých, ktorí si chcú pevné zdravie udržať po celé roky.

Mladý jačmeň a jeho prínos pre aktívnych športovcov

    * je komplexným zdrojom vitamínov, minerálov a stopových prvkov vo vyváženom pomere a v dokonale a ľahko vstrebatelnej forme
    * podporuje pitný režim športovca
    * veľmi účinné antioxidanty chránia svalové a väzivové bunky pred poškodením voľnými kyslíkovými radikálmi, ktoré vznikajú pri každej športovej záťaži
    * obsah aminokyselin je zárukou podpory tvorby svalových tkanív
    * obsahuje enzýmy, ktoré priaznivo ovplyvňujú metabolické pochody, pôsobí proti zápalom, opuchom, podporuje a až o polovicu skracuje rekonvalescenciu po úrazoch a po operáciách
    * zásadité pH odstraňuje prekyslenie organizmu a podporuje odbúravanie kyseliny mliečnej, predlžuje aerobnú svalovú činnosť
    * chlorofyl pôsobí dezodoračne a detoxikačne, potlačuje zápach potu, odstraňuje z organizmu jedovaté látky
    * je zdrojom bohatej a čistej energie ako pre vytrvalostné, tak aj pre nevytrvalostné a silové športy
    * výrazne zvyšuje vlastnú imunitu, bráni vzniku infekčných ochorení
    * neobsahuje žiadne konzervačné látky, či iné zlúčeniny
    * neobsahuje žiadne zakázané či sledované látky z hľadiska prípadnej antidopingovej kontroly
    * je zdrojom vitality, sily, vytrvalosti, dobrej nálady a pevného zdraviaUžívanie Mladého jačmeňa
Nápoj z Mladého jačmeňa

Keďže Mladý jačmeň i Chlorella pyrenoidosa sú zdrojom veľkého množstva výživných látok, je treba začať s ich užívaním postupne. Telo potrebuje určitý čas, aby si na tento prísun zvyklo. Ak ste sa rozhodli pre súčasnú kombináciu oboch týchto potravín (kombinácia je veľmi efektívna), odporúčame začať s jačmeňom a Chlorellu pridať po cca 2 týždňoch pitia šťavy. Je to však individuálne, treba počúvať svoje telo. Pri začatí užívania Chlorelly je vhodné, aby Váš organizmus prijímal Mladý jačmeň (zelený jačmeň) bez negatívnych prejavov.

Všeobecne sa odporúča užívať Mladý jačmeň (zelený jačmeň) a Chlorellu súčasne a dlhodobo. Nemusíte užívať tak veľké dávky a ich účinok sa spoločným užívaním niekoľkonásobne zvyšuje.

V užívaní buďte poctivý a vytrvajte. Kto očakáva zázrak pri občasnom "ďobnutí" tabletiek, ten sa nedočká, aj keď aj to je užitočné. Harmonizácia organizmu sa začína prejavovať po treťom mesiaci užívania. Očista vrcholí až šiesty mesiac. Organizmus sme ničili celé desaťročia, takže naše telo potrebuje trochu času na poďakovanie sa za zelené potraviny.

Zelenými potravinami sa nie je možné predávkovať!

Balenie 180 g = 180 dávok (3 mesiace užívania)

Trojmesačné balenie je nastavené z dôvodu dlhoročných lekárskych pozorovaní: 1. mesiac - prebieha najväčšie čistenie tela, z tela sa odstraňujú hlavne zápaly, vylučuje sa najväčší odpad. 2. až 3. mesiac - telo sa už nielen čistí a sýti, ale začínajú sa aj regenerovať a harmonizovať jednotlivé orgány a systémy v tele.

Prvé (1-3) dni užívania:

Pite ráno nalačno 20 minút pred jedlom, keď je organizmus relatívne prečistený. Extrakt oživí myseľ a rozprúdi krv, rovnako ako káva. Súčasne telu dodá výživné látky na celý deň namiesto kyselín a kofeínu. Jednu čajovú lyžičku prášku rozmiešajte v pohári čistej vody. Deťom stačí dávka polovičná. Starší ľudia si naopak dávkovanie môžu zvýšiť. Ľudia chorý alebo trpiaci prekyslením môžu dávku znásobiť. Na nápoj si postupne zvykajte. Čoskoro si na "trávovú" chuť zvyknete a obľúbite si ju pre jej osviežujúce schopnosti. Pitím šťavy sa určité zložky vstrebávajú už v ústach. Mladý jačmeň (zelený jačmeň) je veľmi jemný a už za 20 minút je 100% vstrebaný.
Ďalšie dni užívania:

Ak šťavu prijímate bez negatívnych prejavov, pridajte si dávku v podvečerných hodinách, približne 2 hodiny po jedle. Pohár vypitý pred spaním znižuje kyslosť krvi a skvalitní spánok. Ak po vypití nápoja cítite veľký nárast energie, môžete druhú dávku presunúť do skorších podvečerných hodín. Pokiaľ Mladý jačmeň (zelený jačmeň) užívate k liečbe - vytrvajte. Pôsobenie sa u každého prejaví za rôznu dobu. Zriedkakedy však zmena nenastane ani po troch mesiacoch trvalého užívania.

Ďalšie informácie o užívaní a dávkovaní Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) ale i celkovo zelených potravín nájdete v nasledujúcom článku MUDr. Lacina - Časté otázky o užívani zelených potravín.

Ako piť zelený nápoj, keď mi nechutí?

Mladý jačmeň je vhodné rozpustiť najmenej v 2 dcl chladnej, neperlivej vody. Čoskoro si na "trávovú" chuť zvyknete a obľúbite si ju pre jej osviežujúce schopnosti. Niekomu pri odmietaní tejto chuti stačí na niekoľko dní znížiť dávku prášku, alebo si pripraviť šťavu do menšieho objemu ako 2 dcl a zapiť väčším množstvom čistej vody. Ak sa s chuťou stále nestotožníte, pridajte si k nej napr. mrkvovú alebo paradajkovú šťavu, výraznú zmenu chute urobí tiež napr. 0,5 dcl 100% jablkovej šťavy alebo mätový list. Nekombinujte so šťavou z grapefruitu! Grep obsahuje látky, ktoré znižujú vstrebávanie aj účinných látok do organizmu. Grepom sa teda neodporúča zapíjať ani žiadne lieky.

Pokiaľ nepomôže jeho nariedenie, potom je možné dennú dávku Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) rozpustiť v 1-2 litrov vody a nápoj popíjať po dúškach v priebehu celého dňa.
Vyskytla sa bolesť v oblasti žalúdka?

Je to veľmi zriedkavé, ale každý sme iný. Bolesť signalizuje silnú koncentráciu Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) v nápoji. V takom prípade postačí znížiť dávku prášku na prípravu nápoja, musí sa podľa potreby predĺžiť fáza privyknutia.

Upozornenia

Rozpúšťaním prášku Mladého jačmeňa (zeleného jačmeňa) vo vode teplejšej 48°C sa ničia dôležité látky. Používajte studenú či vlažnú vodu a pite po malých dúškach. V žiadnom prípade sa zelený prášok nezalieva minerálkou, dôjde k jej reakcii so zásaditými zložkami šťavy dôsledkom čoho je zmena v nutričnej hodnote a vývoj plynných látok, ktoré spôsobia nepotrebné spenenie nápoja.

Začiatky užívania zelených potravín, môžu sprevádzať bolesti hlavy, zhoršenie exémov, plynatosť. Nie je to prejav alergie, ale dôkaz čistenia vášho organizmu. Telo konečne začína bojovať s nepriaznivými vplyvmi. Ide o jav prechodný, ktorý trvá niekoľko dní.

Pokiaľ Mladý jačmeň (zelený jačmeň) začnú užívať ľudia s ekzémami alebo akné, môžu sa dočasne zhoršiť príznaky. Tento jav nazývaný "mengen" sa prejavuje i pri používaní čínskych bylín. Tento (aj keď nepríjemný) jav signalizuje počiatok riešenia problémov. Vytrvajte, zvýšte pitný režim a vaše telo vám poďakuje.

Pretože zelené potraviny podporujú organizmus vo vylučovaní cudzorodých látok z tela, je lepšie užívať klasické lieky hodinu pred užitím zelených potravín.

Zelené potraviny súčasne nekonzumujte pri ožarovaní, alebo pri transplantácií orgánov.

 

kúpite aj u nás

http://www.freshfood.sk/shop/index.php?ref=productdetail&productId=22&ch=
 


späť na zoznam
 


 
ALERGIA - prirodná liečba
01.12.2009 12:44:49
Magická sila dubovej kôry
01.12.2009 12:33:08
Efektívne a netoxické metódy boja s rakovinou
01.09.2009 19:29:01
Výživová (metabolická) liečba rakoviny
01.09.2009 19:23:17
Kyvadlo
24.08.2009 22:24:14
Mladý jačmeň
05.08.2009 21:27:01
Konopné semienko
04.08.2009 19:51:20
PICKLES - KVASENÁ ZELENINA
29.07.2009 20:54:18
DULA
29.07.2009 20:51:06
Kefír
29.07.2009 20:45:24
 
úvod | recepty | články | diskusné fórum | na stiahnutie | kontakt
Redakčný systém cez Webpodpora.sk