Naše stanovisko je následovné.
Chemoterapie sú nebezpečnými toxickými látkami, ktoré okrem pokusu zničiť rakovinové bunky, ničia aj zdravé a intoxikujú celé telo.
Je neľahké napraviť celkový stav organizmu po absolvovaní chemoterapie. Je dokázane, že nežiadúce prejavy chemoterapie sa môžu a často aj vyskytujú až po 20 rokoch, ak mal pacient to šťastie prežiť.
Riziko neúspechu liečby a úmrtia pri chemoterapii alebo bezprostredne či neskôr po nej je omnoho vyššie ako úžitok z nej.
Je neľahké zvrátiť poškodenie tela chemoterapiou po následnom rozhodnutí sa pre alternatívnu liečbu. Vyžaduje si to veľa námahy, odhodlanosti a v neposlednom rade peňazí na mnohé výživové a hlavne detoxikačné doplnky.
Najväčší úspech má chemoterapeutická liečba pri liečení nesolídnych rakovín, hlavne Hodgkinov, non-Hodgkinov Lymfóm (ktoré je však možné najmenej rovnako úspešne liečiť neortodoxnou medicínou) a leukémie (hlavne neplesňového charakteru a akútne).
Čo sa týka ostatných rakovín, účinnosť chemoterapií je zanedbateľne nízka. Jasne a zreteľne o tom píše štúdia (ktorá nebola nikdy publikovná verejnosti!) v renomovanom onkologickom časopise Clinical Oncology, kde autori priznávajú len 2,1 až 2.3 % úspešnosť chemoterapií pri 5 ročnom prežití dospelého onkologického pacienta so zhubnými nádormi. Citujem:
“A recent study claimed that the overall contribution of chemotherapy to 5 year survival in adult malignancies is estimated at 2.3% in data from Australia and 2.1% in data from the USA (see Morgan G et al, the Contribution of Cytotoxic Chemotherapy to 5 Year Survival in Adult Malignancies. Clinical Oncology (2004) 16:549-560.”
Čo to teda znamená?
Ak pacient má štastie a prežije 5 rokov, chemoterapia má na tom nie viac ako len 2,3 % podiel, čo je takmer žiadny podiel. Znamená to tiež to, že pacienti, ktorí nepodstúpia absolútne žiadnu inú liečbu (ani alternatívnu), majú rovnakú nádej na prežitie 5 rokov ako pacienti s chemoterapiou, avšak s tým rozdielom, že pacienti bez chmoterapie nie sú vystavení ťažkým vedľajším účinkom chémie. Samozrejme, pacient, ktorý odmietne chemoterapiu a lieči na prírodnou medicínou, má omnoho vyššiu nádej na prežitie a uzdravenie. Záleží to predovšetkým od odhodlania pacienta. Znamená to tiež aj to, že ak vám onkológovia mažú ústa medom slovami, že „len my vás vyliečime, naša liečba je najlepšia“ a pod., podlo klamú, či už vedome alebo nevedome.
To, že pacienti, ktorí sa neliečia nijako, zvyčajne prežijú dlhšie ako pacienti liečení konvenčnou onkológiou už potvrdilo nemálo svetoznámych onkológov, hlavne tých na dôchodku, ktorí si môžu dovoliť tieto veci hovoriť. Podobné vyslovil aj Francuzsky onkolôg, profesor Georges Mathé.
Táto štúdia nie je jedinou. Prečo sa podobné odborné onkologické štúdie ako hore spomenutá nedostávajú na verejnosť? Odpoveď je viac než jednoduchá, aj keď sa mnohým môže zdať neuveriteľná. Je to vďaka korporačným, farmaceutickým politickým a ekonomickým záujmom. Chemoterapie sú vysoko výnosný a atraktívny obchod a pacient v žiadnom prípade nie je ten, kto z má chemoterapie úžitok.
Veríme, že sme upozornením na tieto fakty pomohli k Vášmu slobodnému, uvedomelému a logickému rozhodnutiu.
Simon
zdroj. www.badatel.sk
|