úvod recepty články   diskusia na stiahnutie kontakt
 
 
Nepokoušejte se nikdy posoudit něco, o čem nic nevíte. Nekritizujte nikdy něco slovy "Tomu nevěřím!" Je to totéž, jako byste řekli: "Nic o tom nevím a proto je to nesmysl".
Než označíte ně co za správné nebo nesprávné, za pravdivé nebo nepravdivé, nejdříve to prověřte. Zkušenost je daleko cennější než všechny řeči na světě.
Dr. Walker
hľadať:
 
 
 
 
  • 28.07.2009
    môžete si vypočítať svoje BMI a BMR index
  • 16.05.2009
    spúšťame diskusné fórum na FreshFood.sk
  • 05.05.2009
    spúšťame portál FreshFood.sk


 
 
Kyvadlo

Niečo o kyvadle


Vo vzťahu ku kyvadlu je človek meracím prístrojom, resp. príjemcom, a kyvadlo iba ukazovateľom. Výraz “radiestézia”, čo je súhrnný pojem pre prácu s kyvadlami a prútmi, sa spája s menom francúzskeho kňaza Abbé Boulyho. Radiestézia vznikla spojením latinského „radius“ (lúč) a gréckeho „aisthesis“ (pociťovať, vnímať), čo preložíme ako „pociťovanie žiarenia“. Radiestézia vychádza z toho, že všetky živočíchy, predmety a materiály vydávajú zo seba žiarenie (oscilujú). Tieto oscilácie zachytávame pomocou kyvadla alebo prúta. Pri uplatnení kyvadlovej techniky sa človek zahĺbi do seba a položí si otázku. Odpoveď dostáva v pohybe kyvadla, ktorý môže interpretovať buď kladne (áno), alebo záporne (nie). Možno si položíte otázku, ako sa dá pomocou kyvadla odpovedať na otázku sformulovanú iba v duchu. Odpoveď je jednoduchá: aj myšlienky oscilujú!
Kyvadlo možno zhotoviť z ľubovoľného predmetu, ktorý sa dá zavesiť na špagát. V krajnom prípade to môže byť aj obrúčka, kľúč alebo zátka, priviazaná na niť. Na trvalé používanie je lepšie kúpiť si kyvadlo. Rozhodujúcim kritériom pri výbere je tvar (prstencové, guľaté, kvapôčkové,…), materiál, hmotnosť a spôsob zavesenia. Medzi špeciálne druhy kyvadiel patria:
Špirálové kyvadlo patrí vďaka konštrukcii medzi najľahšie. Špeciálny tvar umožňuje zachytiť i najjemnejšie oscilácie; kovová špirála navyše zosilňuje zachytávanú energiu.

čítaj celý článok
 
Naše plomby – časované bomby! Aké nebezpečné sú naše plomby?

Amalgám, ktorý sa rutinne používa ako plomba, sa skladá z tekutej ortute (cca 50%) a zmesi prášku (cca 50%), popričom tento prášok pozostáva z viacerých kovov: 3% ortute, 16% cínu (v starých plombách až 30%), 12% medi a 20% striebra, ako aj z malého množstva niklu, kadmia a pod. V nových plombách tento prášok obsahuje len 1,5% ortute, takže celá plomba obsahuje dohromady až 51,5% ortute.

čítaj celý článok
 
Čo sa udeje vo vašom tele v priebehu hodiny od vypitia Coca Coly

         Chcete byť zdraví? Pitie sladených bublinkových nápojov je pre vaše zdravie zlé z viacerých dôvodov a dokonca ani veda nevie vymenovať všetky možné dôsledky. Tu je uvedené to, čo sa stane, keď na vaše telo zaútočíte s Coca Colou: v priebehu prvých 10 minút sa do vášho tela dostane 10 čajových lyžičiek cukru. To samo o sebe predstavuje 100% odporúčanej dennej dávky cukru a jediný dôvod prečo nezvraciate z toľkej sladoty je ten, že kyselina fosforečná ako ďalšia zložka koly, túto sladkosť potlačí.


čítaj celý článok
 
Thajská masáž

Thajská masáž, thajská jógová masáž a thajská jógová terapia - to všetko sú názvy pre tradičnú liečebnú metódu praktizovanú v Thajsku celé storočia. Úplná thajská masáž obsahuje kombináciu akupresúry, prácu na energetických dráhach a následné preťahovacie cviky podobné cvikom jógy.

čítaj celý článok
 
Egoizmus - cesta k slobode a šťastiu

Slovo egoista často používame ako nadávku, nepekné prirovnanie alebo všeobecne niečo negatívne. Je to naozaj tak? Celý život nám stále niekto niečo vnucuje - spoločnosť, štát, učitelia a rodičia. Teda tí, ktorí vždy vedia čo je dobré a čo zlé.
 

čítaj celý článok
 
Lotosový kvet

Lotosový kvet je v Ázii rovnako významný symbol, ako v Európe ruža alebo ľalia, napr. v Indii je najdôležitejším symbolom pre spirituálnosť a umenie.
Tento kvet bol a je v rade náboženstva posvätnou kvetinou a dôležitým symbolom. Uctievali ho starí Egypťania, dodnes ho ctia Indovia i buddhisti.

čítaj celý článok
 
Pu-erh - spaľovač tukov

Pu-erh je najstarší čaj na svete, rarita degustovaná už čínskymi cisármi.
Čaj PU-ERH sa pestuje v Číne v provincii Yunnan je pomenovaný podľa okresného mesta Pu-ehr, kde sa kedysi tento čaj spracovával.  V Číne sa Pu-erh pre svoje účinky na zdravie človeka považuje za najlepší čaj vôbec.

čítaj celý článok
 
Jiaogulan - Gynostemma pentaphyllum

 Podľa historických dokumentov pochádza Jiaogulan z Číny, aj napriek tomu, že rastie v mnohých ázijských krajinách.

         Prvé písomné informácie o Jiaogulane sa datujú do začiatkov dynastie Ming (1368 - 1644 n.l.), keď Zhu Xiao prvý krát opísal túto rastlinu a spolu s náčrtkom sa objavila v knihe "Materia Medica for Famine" z roku 1406. Bola však opísaná len ako divorastúca jedlá bylina, ktorú je možné jesť počas hladomoru, zatiaľ bez akýchkoľvek liečivých účinkov. Neskôr, v roku 1578 sa pustil Li Shi Zhen do renovácie herbárov a popisuje Jiaogulan detailne v knihe "Compendium of Materia Medica". Popisuje jeho pozitívne účinky pri liečbe hematúrie, opuchov, pri bolestiach hrdla, horúčke, tumoroch a traume.

 
Toto sú prvé záznamy o použití Jiaogulanu ako liečiva.

 

čítaj celý článok
 
Späť do prírody

Obyvatelia Ladronských ostrovov žili až do roku 1620, kedy tieto ostrovy objavili Španieli, v dobrej viere, že sú jediným národom na svete. Nepoznali nič z toho, čo civilizovaní ľudia pokladajú za nepostrádateľné.

 

čítaj celý článok
 
Ako sa bude žiť v roku 2030 ?

úryvky zo správy OSN: Gobal Enviromental Outlook, zverejnenej 27.5.2002 a správy World Wildlife Fund, zverejnenej začiatkom júla 2002

čítaj celý článok
 
Stránka: << < > >>


 
ALERGIA - prirodná liečba
01.12.2009 12:44:49
Magická sila dubovej kôry
01.12.2009 12:33:08
Efektívne a netoxické metódy boja s rakovinou
01.09.2009 19:29:01
Výživová (metabolická) liečba rakoviny
01.09.2009 19:23:17
Kyvadlo
24.08.2009 22:24:14
Mladý jačmeň
05.08.2009 21:27:01
Konopné semienko
04.08.2009 19:51:20
PICKLES - KVASENÁ ZELENINA
29.07.2009 20:54:18
DULA
29.07.2009 20:51:06
Kefír
29.07.2009 20:45:24
 
úvod | recepty | články | diskusné fórum | na stiahnutie | kontakt
Redakčný systém cez Webpodpora.sk